SPOR SALONU :

TED Alanya Koleji Spor Salonu 2008 yılında yapımı bitmiş ve öğrencilerin kullanımına açılmıştır. Okul Beden Eğitimi Derslerinin yanı sıra, Basketbol ve Voleybol takımlarımızın çalışmaları da burada yapılmaktadır. 620 m2 lik bir alana yapılan Spor Salonumuz, Yemekhanemizin üstünde birinci katta hizmet vermektedir. Bodrum katında profesyonel sporcular için tasarlanan iki adet soyunma odasına sahip tesisimizde, Voleybol lig maçları oynanacak donanıma sahiptir.

KAPALI YÜZME HAVUZU :

Üzeri çelik konstrüksiyonla kapalı, çevresi cam duvarlarla çevrili Kapalı Yüzme havuzumuz 525 m2 lik bir alana sahiptir. Havuzumuzun içerisinde 4 kulvarlı yarı olimpik yüzme havuzu, baby swim ve Anaokulu dersleri için yapılmış 70 cm derinliğinde çocuk havuzu, iki adet soyunma odası, giyinme kabinleri ve wc ler mevcuttur. Isıtma sistemi ile suyun ısısını sağlayan havuzumuzun dozajlama sistemi ile gerekli kimyasalların anında suyla buluşması sağlanmaktadır. Havuzun iç mekan ısısını sağlayan 14 adet kalorifer peteği bulunmaktadır. Beden Eğitimi derslerinin yanı sıra, okul çıkış saatlerinde Yüzme okulumuz ve Yüzme takımımızın çalışmaları da bu tesiste yapılmaktadır.

KAPALI TENİS KORTU :

Alanya’da sadece okulumuzda bulunan Kapalı Tenis Kortumuzun zemini … çizgileri profesyonel tenis saha ölçülerine göre çizilmiştir. Beden Eğitimi derslerinde, Tenis rotasyonunda öğrencilerimize hizmet veren kortumuz, okul çıkış saatlerinde Tenis Okulu ve Tenis Performans gruplarının çalışmalarına da olanak sağlamaktadır. Açılır-kapanır branda sistemi ile kış döneminde kapalı olan kortumuz, yaz dönemlerinde yanlardan açılarak öğrencilerimizin sağlıklı spor yapması için olanak sağlamaktadır.

ÇOK AMAÇLI SPOR SALONU :
FUTBOL SAHASI :
MİNİ GOLF SAHASI :
AÇIK BASKETBOL SAHASI :
BALE & DANS SALONU :
ANAOKULU CİMNASTİK SALONU :
GELENEKSEL ÇOCUK OYUNLARI SAHASI :