Değerli Velilerimiz, Kıymetli İdareci ve Öğretmenlerim, Sevgili Öğrencilerimiz;

Ülkemizin eğitim alanındaki en köklü kuruluşu ve aynı zamanda güçlü bir sivil insiyatifi olan; kaliteli eğitimi ilke edinmiş, dünya standartlarındaki Türk Eğitim Derneği çatısı altında bulunan TED Alanya Koleji’mizde başlayan Yönetim Kurulu Başkanlık sürecim benim için gurur kaynağıdır.

Sayın anne ve babalar,

Çocuklarınızın okulu olan TED Alanya Koleji’ ni daha yakından tanıyarak, çevrenize doğru bilgi aktarımında bulunacağınıza inanıyorum. Uzun yılardır işadamı olarak ülkeme hizmet ederken, Atatürk’ün direktifleriyle, bir ulusun çağdaş düzeyine erişebilmesinin ancak kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürüdüğüne şahit oldum.

Nitelikli bir eğitim için gerekli tüm altyapının eksiksiz sağlanmasının, güçlü eğitimci kadrosu ve eğitimde teknoloji uygulamalarının eş zamanlı hayata geçirilmesinin öneminin farkındayız.

Bir eğitim kurumunun gücünün verilen sözlerle değil; gerçekleşen başarılarla yükseleceği gerçeğinden yola çıkarak; en kıymetlilerimiz olan çocuklarımızın milli ve evrensel değerler konusunda duyarlılığı gelişmiş, sorgulayan, özgüveni yüksek TED mezunları olmaları için projelerimizi yeni dönemde hayata geçirmeye devam edeceğiz.

Tüm bu çalışmaları gerçekleştirirken öğrencilerimizin anaokulundan liseye kadar akademik, sanatsal ve sportif alanlarda okulumuzda elde ettikleri bilgi, beceri ve değerlerle onları yaşam boyu başarıya taşıyacak bir TED vizyonuna sahip olmalarını hedefliyoruz.

Sizlerinve mesai arkadaşlarımın vereceği destekle güç bulacağız. Bu güç ve inançla geleceğimizi emanet edeceğimiz en değerlilerimiz olan yavrularımıza kaliteli bir eğitim öğretim ortamı sunabilmenin yüksek sorumluluğunu taşıyacağımızdan emin olabilirsiniz. Sizler, veliler olarak çocuklarınızı emanet ettiğiniz kurumun gücünü, bizler ise; sizlerin bize olan güven ve inancını hep arkamızda hissedeceğiz. Bu inançla en büyük hedefimiz, öğrencilerimizin daha büyük başarılara ulaşabilmelerini sağlayarak gurur duyacakları bir okul yaratmaktır.

Bu düşüncelerle bizimle yürüyen tüm eğitim gönüllülerimiz, bizlere daima güvenen siz değerli velilerimiz ve sevgili öğrencilerimiz için sağlıklı, mutlu ve başarılarla dolu bir yaşam temenni ederim.

Saygılarımla