TED Alanya Koleji Anasınıflarında İngilizce dersleri, Avrupa Ortak Diller Çerçevesi Programı (CEFR) esas alınarak hazırlanan ve tüm TED okullarında uygulanmakta olan K12 bütünlüğündeki TED’e özgün İngilizce müfredatı doğrultusunda gerçekleştirilir. Eğitimimiz , bu yaş grubundaki çocuklarımızın dil öğrenme sürecindeki ihtiyaçları düşünülerek özel dizayn edilmiş İngilizce sınıflarımızda verilir. Eğitim dili tamamen İngilizce olup, derslerimiz öğrencilerin İngilizceyi anadilini öğrenir gibi eğlenceli, aktif bir biçimde derse katılarak, şarkılar, oyunlar eğitimsel videolarla sevmelerini ,çekinmeden konuşabilmelerini ve bu dile karşı farkındalıklarını arttırmayı hedeflemektedir . İngilizce etkinliklerimiz planlanırken öğrencilerimizin farklı öğrenme şekillerine sahip olduklarını da göz önünde bulundurarak el işi ve resim çalışmaları, müzik ve hareket bazlı çalışmalar, bilgisayar destekli etkinlikler, drama, hikâye kitapları ve projeler kullanılarak farklı öğretim teknikleriyle her öğrenciye ulaşmak hedeflenmiştir. Bu amaç doğrultusunda sınıf içi harekete dayalı etkinliklerde ‘Total Physical Response (TPR) ve İngilizceyi disiplinler arası öğretme “Content and Language Integrated Learning” (CLIL) metotları uygulanmaktadır.

4 yaşlarda haftada 6 , 5 yaşlarda haftada 8 ve 6 yaşlarda haftada 10 saat gerçekleşen İngilizce eğitim programımız ,6 yaştan itibaren İlkokuldaki okuma yazma çalışmalarını destekleyici ses ( Phonics) dersleriyle çocuklarımızı bir sonraki seneye hazırlar. Okulumuzda, İngilizce derslerinde Türk Eğitim Derneği tarafından hazırlanan TEDDY’s Ready A ve TEDDY’s Ready B eğitim setleri kullanılmaktadır. 6 yaş öğrencilerimiz, öğrendikleri bilgileri evde aileleriyle birlikte geliştirebilecekleri Teddy ‘s Ready Online programını da takip ederler. Ders kitabı ve etkinlik kitabının yanı sıra, bu eğitim setleri içerisindeki hikaye kitapları, interaktif oyun CD’leri, șarkı CDleri ve animasyon CD 'leri de yer almaktadır. TEDDY’s Ready, öğrencilere temel dil becerileri kazandırırken telaffuz, tonlama, vurgulama gibi konularda da temel yabancı dil eğitimi sağlanmasına yardımcı olmaktadır.

Velilerimiz ,her öğrenci için gönderilen aylık değerlendirme raporunda sınıf içinde öğretilen konuların ayrıntılı açıklamasının yanısıra , şarkılar ve gösterilen eğitici videoların linklerine de erişerek çocukların öğrendikleri konuları takip etme ve evde İngilizce derslerini eğlenceli bir şekilde tekrar etme şansına sahip olurlar.