TED Alanya Koleji Anaokuluna Hoşgeldiniz.
“Yaşamın Sihirli Yılları” Okul Öncesi Dönem

Bu dönemde; çocuklarımızın bilişsel ve kişilik gelişimlerinin %80’ini tamamladıkları, insan gelişiminin en hızlı ve en duyarlı dönemidir. TED Alanya Koleji Okul Öncesi Eğitim Kurumu olarak bu temel noktadan hareketle çocuklarımızın psikomotor, bilişsel, sosyal- duygusal, dil gelişimi, öz bakım becerileri ve kültürel yönleri gibi çok yönlü gelişimlerini desteklemekteyiz. Eğitim öğretim ortamını hazırlarken zengin ve uyarıcı çevre olanakları ile çocuklarımızın ilgilerini, ihtiyaçlarını, bireysel farklılıklarını, öğrenme hızlarını ve gelişim özelliklerini dikkate almaktayız.

Okul Öncesi dönemde alınan bilinçli ve nitelikli bir eğitim, ileri yaşlardaki öğrenme yeteneği ve gelecekteki başarıyı doğrudan etkilemektedir. “Sosyal-Duygusal Yetkinlik ve öz disiplin alışkanlığı” olan başarıya temel oluşturacak Okul Öncesi Döneme uygun donanım ve etkinliklerle; insan sevgisini benimseyen, Atatürk’ü doğru tanıyan, milli ve manevi değerlerine bağlı, saygılı, paylaşımcı, hoşgörülü, doğru iletişim kuran, sorumluluk alan, sorumluluğunu yerine getiren, araştırmacı, girişimci, bilinçli tüketici olan, çevre bilinci gelişen, Türkçeyi doğru ve düzgün konuşan, bunun yanı sıra yabancı dil eğitiminin temellerini sağlam alan, akıl yürüten, kendi kendine yetebilen, kendi kendini motive eden, karar verebilen, verdiği kararların sonucuna katlanabilen hak ve sorumluluklarını dengeli bir şekilde taşıyabilen çocuklar yetiştirmek için siz değerli velilerimizin işbirliği ile çalışmayı arzu ediyoruz.

Sizleri, geleceğimiz olan çocuklarınızı emanet edeceğiniz, 88 yıllık TED misyonunu, vizyonunu, değerlerini tanıtmaya ve paylaşmaya davet ediyoruz.
Ülkemizin eğitim alanındaki en köklü kuruluşu ve aynı zamanda güçlü bir sivil insiyatifi olan; kaliteli eğitimi ilke edinmiş, dünya standartlarındaki Türk Eğitim Derneği çatısı altında bulunan TED Alanya Koleji Okul Öncesi Eğitim Kurumu 3-4-5 ve 6 yaş (36-72 aylık) öğrenci gruplarında eğitim ve öğretime devam etmektedir. Kurumumuz yaklaşık bir asırlık Türk Eğitim Derneği çatısı altında karakterli bireyler yetiştirmeyi hedeflemiştir.

Misyonumuz

Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, Cumhuriyet’in değerlerine saygılı, ülkesini ve ülkesinin insanını seven, başkalarının haklarına saygılı, değişen ve gelişen dünya koşullarına rahatlıkla uyum sağlayabilecek bireyler yetiştirmektir.

Vizyonumuz
Bireysel farklılıklarını ortaya çıkararak bilginin ve bilgili insan olmanın önemini kavrayabilen, başarma ve kazanma duygusu yerleşmiş, topluma yönelik proje ve çözümler üretebilen, en az bir veya iki yabancı dili etkin bir şekilde kullanabilen bireyleri yetiştiren bir eğitim kurumu olmak.