TED Alanya Koleji Spor Kulübü 2010 yılında Alanya’da kurularak faaliyetlerine Yüzme ve Tenis branşlarında başlamıştır. Renkleri Kırmızı-Lacivert-Beyaz-Sarı olan Spor Kulübümüz, Türk Eğitim Derneğinin izniyle TED amblemini kullanmaktadır. Çalışmalarını TED Alanya Koleji Kampüsünde bulunan spor tesislerinde yapan Spor Kulübümüzün Başkanlığını aynı zamanda TED Alanya Koleji Yönetim Kurul Üyesi olan Sayın Hulki ÇAKICI yapmaktadır.

TED Alanya Koleji öğrencilerinin uzman antrenörler eşliğinde eğitim alması için kurulan spor kulübümüzün aktif branşları Yüzme ve Tenis olmuştur. Daha sonra bu branşlara 2017 yılında Basketbol branşı eklenmiştir. Sırasıyla 2018 yılında Voleybol, 2019 yılında Dans, Bale ve Cimnastik branşlarında da faaliyet göstermeye başlayan spor kulübümüz; her yaşa uygun branşlarla çocukların temel eğitimlerini daha iyi almalarını amaçlamaktadır.

Kış ve Yaz dönemlerinde açılan Spor okullarında öğrencilerimiz iyi bir eğitim alarak okul takımlarında yetenekli oldukları branşlarda mücadele etmektedir. Spor okulunda verilen eğitime paralel olarak amacımız, Türk Sporuna yetenekli sporcular kazandırmak ve TED Meşalesini spor alanında da yakmaya devam etmektir.