• 2018-2019

  TED ALANYA KOLEJİNDE TAM EĞİTİM BURSU (TEB) SINAVI YAPILDI “Maddi Olanaksızlıklar Eğitime Engel Olmasın!” sloganıyla yapılan ve her yıl düzenlenen Tam Eğitim Bursu Sınavı 30.03.2019 tarihinde TED Alanya Koleji Yerleşkesi’nde gerçekleştirildi. Maddi imkânsızlıklar sebebiyle nitelikli bir eğitim alamayan öğrencilere burs imkanı sağlayan Tam Eğitim Bursu sistemi ülkemiz genelinde verilen burs uygulamalarından kapsam genişliği itibariyle ayrılmaktadır. Türkiye genelinde yapılan merkezi sınav ve sonrasında gerçekleştirilen mülakatlarla (ev ziyaretleri) öğrencilerin seçildiği Tam Eğitim Bursu (TEB) ile sadece okul ücretleri değil; cep harçlığı, servis, yemek, kitap-kırtasiye, kıyafet, yatılı ise pansiyon giderleri olmak üzere öğrencilerin tüm eğitim masrafları karşılanmaktadır. Sisteme girmeye hak kazanarak TED Okullarında eğitim gören ve mezun olan öğrencilerin, üniversite eğitimleri boyunca da bursları devam etmektedir. Ayrıca, üniversite öğrencilerinin staj ve kariyer takiplerinin yapıldığı sistemde, mezun öğrencilerin işe yerleşme süreçleri de desteklenmektedir. Tam Eğitim Bursu sisteminden bugüne kadar yaklaşık 50 bin öğrenci faydalanmıştır. Ülkemize sağladığımız olanakların, geleceğimiz olan çocuklarımızın yetişmesindeki katkı bizim için daima onur ve gurur kaynağı olmuştur; biliyoruz ki TED’Lİ OLMAK DAİMA AYRICALIKTIR!
 • 2018-2019

  YARININ DOĞASI BÜGÜNDEN YARATILIR Günümüzde dünyanın en önemli sorunlarından biri olan çevre kirliliği hem tabiat hem de insanlar için büyük bir sorun olmaktadır. Temiz ve sağlıklı bir çevre, bütün canlıların yaşayabilmesi için temel koşuldur. Her canlı gibi insan da çevresiyle uyum içinde yaşamak zorundadır. İnsan hayatının devamını sağlayan sağlığı korumak ise, ancak sağlıklı ve temiz bir çevre ile mümkündür. Bu nedenle vücudumuzu ve elbisemizi temiz tuttuğumuz gibi, yaşadığımız; uzak ve yakın çevremiz olan, evimizi, sokağımızı, denizlerimizi, göllerimizi, ormanlarımızı kısaca içinde yaşadığımız dünyamızı da temiz tutmalıyız düşüncesinden hareketle TED Alanya Koleji Özel Lisesi Sosyal Sorumluluk Kulübü öğrencileri Alanya Oba sahil şeridinde plastik maddeler ve çeşitli atıkları toplayarak çevre temizliğine dikkat çekti. TED Alanya Koleji Özel Lisesi Sosyal Sorumluluk Kulübü öğrencileri, etkinlik sırasında gördükleri atıklar karşısında büyük şaşkınlığa düştü. Öğrencilerimiz, çevre temizliği konusunda daha bilinçli ve duyarlı olacaklarını ve çevrelerindeki insanları da bu konuda bilinçlendirip uyaracaklarını söyleyerek tüm vatandaşları çevre temizliği konusunda duyarlı olmaya davet etti. Kulüp öğretmenlerimiz de bu etkinliği öğrencilere temizlik ve çevre bilinci aşılamak için gerçekleştirdiklerini söylediler. Bu duyarlı davranışlarından dolayı kulübümüzü kutluyoruz.
 • 2018-2019

  Türk Eğitim Derneği ve Türk Kızılayı’ı işbirliğiyle otuz sekiz TED okulunda düzenlenen “Kan Bağışı Kampanyası” 13 Aralık Perşembe günü TED Alanya Koleji Yerleşkesinde gerçekleştirildi. Düzenlenen kampanyaya pek çok velimiz ve öğretmenimiz gönüllü kan bağışçısı olarak destek verdi. ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Ali Gök’ün de ziyarette bulunup destek verdiği kampanyamız, Türk Eğitim Derneği okullarının sosyal sorumluluk projelerindeki yardımsever ve hassas yaklaşımını bir kez daha ortaya koydu.
 • 2017-2018

  Access Projesi’nde, devlet liselerinde öğrenim gören ve TED Genel Merkezi tarafından belirlenen öğrencilere, haftada iki gün altı saat süreyle bir yıl boyunca İngilizce dersleri verildi. TED Alanya Koleji Yerleşkesi’nde devam eden bu projenin sonunda katılımcı öğrencilere Amerika Ankara Büyükelçiliği Eğitim Ataşeliği tarafından okulumuzda yapılan törenle sertifikaları takdim .
 • 2017-2018

  TED Alanya Koleji 3. Sınıf öğrencileri 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü sebebiyle gerçekleştirdikleri mama toplama kampanyasında toplanan mamaları,Demirtaş Hayvan Barınağı'na bağışladılar.
 • 2016-2017

  TED Alanya Koleji Lisesi Sosyal Sorumluluk Kulübü öğrencileri,‘’İhtiyaç Haritası’’ hareketine destek amacıyla ilçemizde bulunan Kızılcaşehir Köyü Anasınıfı’ndaki kardeşlerine yaklaşan kış aylarında ısınmaları için bir adet elektrikli soba hediye ederek onları sevindirdi.
 • 2015-2016

  2. Sınıf öğrencilerinin kurduğu Kütüphanecilik Kulübü, “Kitap Kumbarası” projesi kapsamında Mart ayı boyunca evlerinde okudukları kitapları toplayıp.Aşağı Oba Hasan Atıcı İlkokulunda okuyan arkadaşlarına teslim ettiler.
 • 2015-2016

  TED Alanya Koleji Öğrencileri, insanların yaşadıkları çevreye daha duyarlı olunması amacıyla farkındalık yaratmayı hedefleyerek Alanya Oba sahilinde örnek olacak bir temizlik yaptı.
 • 2015-2016

  TED Alanya Koleji öğrencileri “şehit askerlerimizin”ailelerine destek olmak amacıyla gıda kermesi düzenledi.TED Alanya Kolejinde yapılan gıda kermesine idareci, öğretmen ve öğrenciler katıldı. TED Alanya Koleji okul öğrencileri ve aileleri tarafından hazırlanan ürünler, öğrenci ve öğretmenler tarafından satın alındı.Kermesten elde edilen gelirlerşehit ailelerine ulaştırılmak üzere TSK Mehmetçik Vakfı hesabına yatırıldı.
 • 2015-2016

  TED Alanya Koleji Lisesi öğrencilerinin sosyal sorumluluk projesi kapsamında gerçekleştirdikleri gezi, huzurevi sakinlerinin yüzünü güldürdü.Ziyaret boyunca huzurevi sakinleriyle vakit geçiren öğrenciler, huzurevi sakinleriyle sohbet etmenin yanı sıra birlikte oyunlar oynayarak geride güzel anlar biriktirdi.Büyüklerimizin hayat tecrübelerinden de yararlanan TED'li öğrenciler etkinlik sonrasında sorumluluklarını yerine getirmelerinin haklı gururunu yaşadılar.
 • 2015-2016

  TED Alanya Koleji Özel Lisesi öğrencileri, “Değerler Eğitimi” çerçevesinde şiddete karşı olduklarını çektikleri bir video ile gösterdiler. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü “Değerler Eğitimi Projesi”ne aktif katkılarından dolayı ödüle layık görüldü. Alanya'da liseler düzeyinde ödüle layık görülen tek proje olan bu çalışmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er “Onur Belgesiyle” ödüllendirdi.
 • 2015-2016

  TED Alanya Koleji Özel Lisesi çok önemli bir projeye daha imza attı. Mayıs ayı içinde Okan Üniversitesi’nin Türkiye çapında 2. kez düzenlediği Liseler Arası Sosyal Girişim Proje Yarışması’nda lisemiz 11. Sınıf öğrencisi Aleyna Yüksel, ‘’OTİZM VE SPOR’’ isimli projesiyle 104 eser arasında Türkiye 3’üncüsü oldu.
 • 2014-2015

  TED Alanya Koleji Okul Aile Birliği, LÖSEV’e katkıda bulunmak için hemkermes düzenledi hem de LÖSEV’in ürünlerinden oluşan eşyaların satışını yaptı.TED Alanya Koleji öğrencileri, bir yandan yardımlaşma ve dayanışmanın önemini kavradı; diğer yandan da LÖSEV’e destek vermenin mutluluğunu yaşadı.
 • 2014-2015

  TED Alanya Koleji öğrencileri sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Alanya Tırılar Köyü İlköğretim Okuluna kitap yardımı yaptı.Kitap yardımı için sabahın erken saatlerinde Tırılar köyüne giden TED Alanya Koleji öğrencileri yardımda bulundukları kitapları okulun kütüphanesine kendi elleri ile yerleştirdiler.
 • 2014-2015

  TED Alanya Koleji 7. sınıf öğrencisi ElifsuParlan, Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Antalya Valiliği’nin ortaklaşa düzenlediği “Su ve Sürdürülebilir Kalkınma” konulu yarışmada Antalya üçüncüsü oldu.“Dünya Su Günü”etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmanın ödül töreni Antalya’da yapıldı. 7. sınıf öğrencimiz ElifsuParlan, ödülünü Devlet Su İşleri Bölge Müdürü’nün elinden aldı ve yaşadığı sevinci dile getirdi.
 • 2014-2015

  TED Alanya Koleji Sosyal Sorumluluk Kulübü öğrencileri, Alanya’nın Demirtaş beldesinde bulunan Alanya Belediyesi'ne ait hayvan barınağını gezdi. Yapılan gezide Öğrenciler hayvanlarla yakından ilgilenirken haçlıklarıyla aldıkları mamaları barınağa bağışladılar.
 • 2014-2015

  TED Alanya Koleji Özel Lisesi öğrencilerinin öncülüğünde düzenlenen “Hayat Paylaşınca Güzel” adlı yardım kampanyasında toplanan kitaplar, kıyafetler ve oyuncaklar sahiplerine ulaştırıldı. Dim Çayı İlkokulu idarecileri ve öğretmenleri, TED Alanya Kolejine gösterdiği duyarlılıktan dolayı teşekkür ederek yapılan işin önemini öğrencilerine aktardı.
 • 2014-2015

  TED Alanya Koleji 7. sınıf öğrencisi Berke Dinçer, “Polis Haftası” kutlamaları münasebetiyle ilçe genelinde düzenlenen şiir yarışmasında Alanya 2’incisi oldu. Öğrencimiz, ödülünü, Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü binasında yapılan kutlamalarda, Alanya İlçe Emniyet Müdürü Ömür Saka’nın elinden aldı.
 • 2014-2015

  TED Alanya Koleji ve Alanya Orman İşletme Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen etkinlikte, TED Alanya Koleji öğrencileri tarafından Demirtaş beldesi Çölemenli mevkiine fidan dikildi. Yeşil bayrak sahibi TED Alanya Koleji,Demirtaş beldesi Çölemenli mevkiinde20 kişilik Eko-Team grubuyla ağaç dikme etkinliği gerçekleştirirken,diktikleri fidanları Alanya’nın geleceğine armağan ettiklerini vurguladılar.
 • 2014-2015

  Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Masa Tenisi Bölge Şampiyonası yapıldı. Down sendromlu, otistik ve mental engellilerinin katıldığı Türkiye Masa Tenisi Şampiyonasında TED Alanya Koleji öğrencisi Uğur Efe Aydoğan kendi yaş grubunda Akdeniz Bölgesi Şampiyonu olup altın madalya almaya hak kazandı.
 • 2014-2015

  TED Alanya Koleji öğrencileri, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla Alanya’da bulunan hastaneleri ziyaret ederek doktorlara çiçek takdim etti ve 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutladı.
 • 2014-2015

  TED Alanya Koleji öğrencileri, Alanya’da bu yıl hizmete giren Alanya Huzurevi’ni 18-24 Mart Yaşlılar Haftası münasebetiyle ziyaret etti.Huzurevini gezen öğrenciler; burada yaşlılarla yakından ilgilenip onlara çeşitli hediyeler götürdü ve ikramlarda bulundu.Huzurevinde kalan yaşlılar ise kendilerini ziyaret eden öğrenci ve öğretmenlere teşekkür ederek, memnuniyetini dile getirdi.
 • 2014-2015

  TED Alanya Kolej Anaokulu “Yaşlılar Haftası” etkinlikleri nedeniyle okulda bir dizi etkinlik düzenledi. Aile büyüklerine söylemek üzere şiir ve şarkı öğrenen öğrenciler, daha sonra evden getirdikleri fotoğraflar ile aile büyüklerini arkadaşlarına tanıttı. Getirdikleri fotoğrafları yerleştirebilecekleri sürpriz çerçeveler hazırlayan minikler okula davet ettikleri aile büyüklerine şiir ve şarkılarla seslendiler. Daha sonra yaşlılarla keyifli bir sohbet gerçekleştiren minikler, büyükleri için hazırladıkları fotoğraf çerçevelerini onlara hediye ettiler.
 • 2014-2015

  TED Alanya Koleji Özel Lisesi öğrencileri çevre kirliliğinin önüne geçilmesi ve bu konuda alınabilecek tedbirlerin değerlendirilmesi adına önemli bir adım attılar.Alanya şehir sahilinde gerçekleştirilen çalışma ve kameralı dalış sayesinde ilginç ve bir o kadar da kaygı verici sonuçlar ortaya çıktı.Ortaya çıkan durum hakkında bilgi vermek için Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i makamında ziyaret eden öğrenciler deniz kirliliğinin önüne geçilmesi konusunda alınan önlemlerle ilgili bir röportaj gerçekleştirdi.
 • 2014-2015

  TED Alanya Kolejinde “Down Sendromu Farkındalık Günü” kapsamında düzenlenen organizasyonun konuğu Özel Özgün Kardelen Özel Eğitim Kurumu ve öğrencileriydi. Alanya Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği gençlerinin eşlik ettiği dans gösterisiyle programa başlayan downsendromlular, danslarıyla büyük alkış aldı. Program sonunda, downsendromlu öğrenciler ve TED Alanya Koleji öğrencileri sahnede 'Gangnam Style' şarkısı eşliğinde dakikalarca dans etti.
 • 2014-2015

  TED Alanya Koleji Okul-Aile Birliği, “Giymiyorsan, Giyemiyorsan Giydir” sloganıyla yola çıkarak rutin hayatın dışından farklı bir gözle olayları değerlendirmemizi sağladı. Çok az kullanılmış veya bağış olarak kıyafet mağazalarından okul-aile birliği üyeleri tarafından tedarik edilmiş yaklaşık yirmi çuval kıyafet, ihtiyaç sahiplerine gönderildi.
 • 2014-2015

  TED Alanya Koleji Lisesi 9/B sınıfı öğrencileri çevre kirliliği üzerine kapsamlı bir proje çalışması yaptılar.Endüstriyel gelişmenin çevre kirliliği üzerine olumsuz etkilerini araştıran öğrenciler Ülkemizde sanayileşmenin yaygın olduğu bölgelerde yaşanan toprak, hava ve su kirliliğine dikkat çeken öğrencilerimiz konuyla ilgili görselleri ve istatistikleri okul panolarında ve konferans salonunda yaptıkları sunumla arkadaşlarına aktardılar.
 • 2014-2015

  Bir avuç kömür çıkarmak için yerin yüzlerce metre altında can veren emekçilerin çocuklarını okutmak, amacıyla Türk Eğitim Derneği’nin başlattığı “Soma’ya El Ver!”kampanyasına Ted Alanya Koleji Lisesi öğrencileri de destek verdi.Lise öğrencileri kampanyaya destek sağlamak için Alanya halkına bilgi verdi ve belirli noktalara kampanyaya ait afişler astı.
 • 2013-2014

  TED Alanya Koleji Özel Lisesi öğrencileri, Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürülüğü ile Gençlik ve Spor Hizmetleri Alanya İlçe Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği Gençlik ve Atatürk Yürüyüşü ‘ne katıldı. Atatürk anıtına çelenk konması ile başlayan yürüyüşte TED'lilerin coşkusu görülmeye değerdi.
 • 2013-2014

  Down SendromluTED Alanya koleji öğrencisi Uğur Efe Aydoğan, Akdeniz Bölge Şampiyonasında Isparta da yapılan Masa Tenisi Branşında bölge şampiyonu oldu.
 • 2013-2014

  ALANYA Çevre Eğitim ve Mavi Bayrak Derneği (ALÇED) tarafından düzenlenen “Orman Programı”na katılan TED Alanya Koleji Eko Tim Öğrencileri ağaç dikti.Kargıcak'ta gerçekleştirilen ağaç dikimine katılan yeşil bayrak sahibi TED Alanya Koleji, Eko-Okullar eğitimi çerçevesinde, yeni bir etkinliğe daha imza attı.
 • 2013-2014

  TED Alanya Koleji öğrencileri, Dünya Kadınlar Günü’nde dikkat çekici bir sanat etkinliğine imza attılar.Lise-Fotoğrafçılık ve Soyut-Somut Kültür Varlıkları Araştırmaları Kulübü“Alanya’nın Çalışan Kadınları” teması çerçevesinde fotoğraf sergisi açtı
 • 2013-2014

  Öğrencilerine sosyal sorumluluk ve çevre bilincini aşılayan TED Alanya Koleji Sosyal Sorumluluk Kulübü, başarılı bir çalışmaya daha imza attı. Alanya Belediyesi ile ortak bir proje geliştiren TED Alanya Koleji Sosyal Sorumluluk Kulübü, TED Alanya Koleji Yerleşkesi Konferans Salonu’nda “Atık Pil” ve “Atık Yağ” geri dönüşüm projeleri konusunu içeren sunumlar gerçekleştirdi.
 • 2013-2014

  Çağdaş yaşamı Destekleme Derneği ile TED Alanya Koleji’nin İnsan Hakları Haftası kapsamında ortaklaşa düzenlediği kermes, yoğun ilgiyle karşılandı.Kermesin Geliri Kır Çiçekleri Kız Öğrenci Yurdu’na bağışlandı.
 • 2013-2014

  3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle, TED Alanya Koleji'nde özel bir program gerçekleştirildi.Lise Sosyal Sorumluluk Kulübü'nün hazırladığı etkinlikte lise öğrencileri, kendilerini engelli arkadaşlarının yerine koyarak, onların yaşadıkları zorlukları anlamaya çalıştılar.
 • 2012-2013

  TED Alanya Koleji 6. sınıf öğrencileri, yaratıcı drama sayesinde engellilerin günlük yaşamda karşılaştığı sorunları anlatan ve neler hissettiklerini ortaya koyan bir drama performansı sergiledi.Gruplar halinde beşer dakikalık periyotlarla engellilerin karşıladığı sorunları anlatan öğrenciler, büyüklerine de mesaj göndermeyi ihmal etmediler.
 • 2012-2013

  Kadının toplumsal hayattaki yerini ve önemini anlatmak, Atatürk ile cumhuriyet kadınına verilen hakların neler olduğunu ifade etmek ve kadınlarımızın Kurtuluş Savaşı’na katkılarını anlatmak amacıyla TED Alanya Koleji’nin öğretmenleri ve öğrencileri, 5 Aralık Kadın Hakları Günü’nü kutladı.
 • 2012-2013

  TED Alanya Koleji Okul Aile Birliği, lösemili ve kan hastası çocukların, sağlık ve eğitim başta olmak üzere her türlü ihtiyaçlarının sağlanmasına yardımcı olmak için TED Alanya Koleji’nde kermes düzenledi.
 • 2012-2013

  TED Alanya Koleji anaokulu öğrencileri, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeniyle okullarında çeşitli etkinlikler düzenlediler. Çocuklarda hayvan sevgisini uyandırma, onlara değer verme amacıyla yapılan etkinlikler çerçevesinde TED Alanya Koleji anaokulu öğrencileri evlerinden kedi, köpek, kuş, balık, gibi evcil hayvanları sınıflarına getirdiler.