![](https://www.tedalanya.k12.tr/wp-content/uploads/2019/12/IMG_1866_1600x1067.jpg)
TED Alanya Koleji 24 Kasım Öğretmenler Günü Etkinliği
26 Aralık 2019![](https://www.tedalanya.k12.tr/wp-content/uploads/2019/12/IMG-8224_1600x1200.jpg)
Ortaokul Matematik Zümresi Tarafından Düzenlenen “1st Gauss Math Meeting” Etkinliği!
26 Aralık 2019![](https://www.tedalanya.k12.tr/wp-content/uploads/2019/12/WhatsApp-Image-2019-11-25-at-14.08.37-1200x480.jpeg)
TED Alanya Koleji Ortaokulu; öğrencilerinin eğitim sürecinin tamamlanmasında önemli bir yer tutan akademik, tarihi ve kültürel içerikli okul gezilerinden ilkini İzmir-Çanakkale güzergâhına yaptı. İlk varış yerimiz olan Nesin Vakfı Matematik Köyü ziyareti ve Prof. Dr. Ali Nesin’in sunumundan sonra rotasını Alaçatı’ya çeviren öğrencilerimiz Çeşme-Alaçatı hattını gezdi. Gezinin üçüncü gününde Çanakkale Şehitliği’ni gezen öğrencilerimiz, “vatan ve toprak” kavramların ne anlama geldiğini yerinde görerek ve gezerek öğrendiler.