Destek Birimleri

Sağlık Hizmetleri
Öğrencilerimizin sağlıklı olması başarılı bir eğitim için en önemli koşuldur. Öğrencilerimizin eğitim ve öğretim yaşamlarını garanti altına almak kadar sağlık güvenceleri de bizler için son derece önemlidir. Okul dönemi, insan yaşamının önemli değişimlerinin gerçekleştiği özel bir dönemdir. Çünkü okul çağı çocukları büyür ve gelişirler. Bu süreçte yaşanan sağlık sorunları bireyin tüm yaşamını etkilediği gibi erken fark edilen büyüme ve gelişme bozukluklarının önüne geçmekte bu dönemde daha kolaydır.

Okullarımızda öğrencilerimizin fiziksel ve sağlık durumlarıyla ilgili her türlü bilgi izlenmekte ve kayıt altına alınmaktadır. Sağlık personelimiz; Doktor ve okul hemşiresinden oluşur. Revirlerimizde acil bir durumda ilk müdahaleyi yapabilmek için gerekli donanım mevcuttur.

Sağlık personelimiz sadece acil durumlarda değil öğrencilerin kendini kötü hissettiği her durumda onlara yardımcı olurlar. Öğrencilerimiz revirlere gittiklerinde gerekli önlemler alınır, gerekiyorsa velileri çağrılarak evlerine gönderilirler. Ancak çok acil hastane müdahalesi gerektiren durumlarda öğrenci okul idaresinin bilgisi dahilinde hemşire gözetiminde en yakın hastaneye götürülür, öğrencinin velisine hemen haber verilir.

Revirimizde kronik rahatsızlığı olan öğrenciler saptanarak dikkatle izlenmekte, diyabetli öğrencilerin kan şekeri ve herhangi bir hastalıktan dolayı ilaç kullanması gereken öğrencilerin ilaç saatleri titizlikle takip edilmektedir.

Öğrencilerimiz okul faaliyetlerini sürdürdükleri her türlü mekân ve zamanda kaza ve acil durum tanımlamasına giren tüm hallere karşı acil durum sigortası ile güvence altına alınmıştır.

Birçok boyutu olan okul sağlığı sadece öğrencilerin hastalıklarının tedavisini değil yaşam alanlarındaki hijyenin sağlanmasını da içine almaktadır. Okullarımızda düzenli olarak içme, musluk ve havuz sularından örnekler alınarak kimyasal analiz yapılır.


Beslenme
Okulumuzdaki beslenme ve yemek hizmetleri okulumuz bünyesindeki Uzman Kadromuz tarafından okul mutfağında hazırlanarak sunulmaktadır. Menüler çocuklarımızın yaş özellikleri göz önünde bulundurularak okul yönetimi ve beslenme uzmanları tarafından hazırlanmaktadır. Yaş gruplarına uygun Organik ürünlerin kullanıldığı Yeterli ve Dengeli Beslenme kriterleri dikkate alınarak, Sağlık Bakanlığı tarafından “Beslenme Dostu Okul” sertifikası verilmiştir.

Okulumuzda gün içinde üç beslenme saati bulunmaktadır.

• 09.15 açık büfe sabah kahvaltısı
• 12.30 öğle yemeği
• 15.30 ikindi kahvaltısı

4,5,6 yaş çocuklarımız öğretmenleri rehberliğinde yemek yemektedir.


Öğrenci Servisi
TED Alanya Koleji ulaşım hizmetlerinde öğrencilerimizin en sağlıklı ve en güvenli şekilde evlerinden okula, okullarından evlerine gitmesi ilkesini esas almıştır. Bu kapsamda tüm servis araçlarımızın periyodik bakımları özenle ve zamanında, iç ve dış temizliği ve ilaçlı bakteri temizlikleri yapılmaktadır. Ayrıca yedekte 3 araç olup her an görev için hazır bekletilmektedir.

Bütün servis araçlarında yetkin bir sürücü ve eğitilmiş bir rehber bulunur. Servis faaliyetini gerçekleştiren araçlar belirlenirken araçların belirli bir yaşı doldurmamış olması, klima, kapı kilidi, cam kilidi, emniyet kemeri, ilkyardım çantası ve benzeri nitelikler göz önünde bulundurulmaktadır. Servis şirketi her veliye aracın plaka numarası, şirketin telefon numaraları, sürücünün ve rehberin isimlerini içeren bir bilgi kartı verir.


Güvenlik
Öğrencilerimizin güvenliği, önemle üzerinde durduğumuz konuların başında gelmektedir ve eğitimli, deneyimli elemanlardan oluşan okul güvenlik ekibimiz tarafından sağlanmaktadır. 5188 Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun ve müfredatın belirlediği koşullarda yetiştirilen özel güvenlik görevlilerimiz okulumuzun güvenliği ve çocuklarımızın güvenli bir şekilde giriş-çıkış yapmalarını sağlamaktadır.

Kampüsümüz 7/24 güvenlik kameraları ile izlenmekte olup okulumuza giriş ve çıkışlarda ziyaretçi ve araç giriş-çıkış kayıtları tutulmaktadır. Okulumuza gelen veli ve misafirlerimiz kimliklerini güvenlik noktasına bırakarak ziyaretçi kartı alırlar. Hizmet içi eğitim seminerleri kapsamında güvenlik personelimiz periyodik olarak eğitime almaktadırlar.

Sosyal Medyada Paylaş!
  • client_1
  • client_3
  • client_4
  • client_5
  • client_6
  • client_6
  • client_4
  • client_5
  • client_6
  • client_6